49050, Дніпро, вул.Генерала Пушкіна, буд. 1
+38 050 420 8245

2 липня відбулася друга зустріч IT Dnipro Community з мером Дніпра Борисом Філатовим

2 липня відбулась друга зустріч IT Dnipro Community з мером Дніпра Борисом Філатовим. Ком’юніті представляли: маркетинг директор AMC Bridge – Катерина Синах, співзасновник Yalantis – Сергій Фесенко, генеральний директор Exigen Services – Дмитро Письменний, виконавчий директор IT Dnipro Community – Гостіщев Євген, власник та директор Archer Software, Голова IT Dnipro Community – Олексій Тулін. Приводом для зустрічі виступило питання можливості брати участь IT ком’юніті в розробці стратегії міста.

“Завдання ком’юніті – створювати оптимальні умови для розвитку IT-індустрії в регіоні. На даний момент загальносвітовий тренд демонструє, що успішними можна вважати не ті регіони та країни, що надають ресурс, а в яких є інтелектуальний потенціал. Ми віримо в інтелектуальні можливості Дніпра і хочемо бути причетними до стратегічного розвитку рідного міста “, – зазначив Тулін.

Мер міста прокоментував, що станом на сьогодні стратегія розвитку міста відсутня. Цивілізаційні катаклізми, такі як війна на Донбасі, децентралізація, російське ембарго і повна зміна суспільно-політичного та економічного “настрою” в країні похитнули попередньо намічену стратегію розвитку, над якою працювала команда в 2013 році.

До вирішення питання привертали концептологів, закордонних виконавців, але створення правильної стратегії завжди впирається в гроші (до мільйона доларів) і big data (макроекономічні цифри, що служать базисом для формування напрямку розвитку).

“Мене не зрозуміють городяни, якщо я виділю такий бюджет на стратегію, коли в місті існують більш серйозні проблеми. Бюджет міста Дніпра – дорівнює бюджету міськводоканалу міста Берлін. Якщо в місті є стартапи, компанії або люди, які готові робити для міста корисні додатки, “розумні” фічі або будь-які інші блага, то у відповідь вони отримають реальну взаємодію і необхідний саппорт від влади. “, – заявив Філатов.

Загальна стратегія міста існує на рівні ідеї, тому вже на самій зустрічі було прийнято рішення акцентувати зусилля на розвитку напрямів і галузей, таких як: відкриті дані, поліпшення міського середовища, транспортної інфраструктури, енергозаощадження. І вже на наступній зустрічі IT Dnipro Community зможуть представити владі міста конкретні пропозиції для обговорення і подальшої співпраці. Маленькими кроками потрібно починати здійснювати великі справи!

Зазначимо, що наступну зустріч ми маємо намір провести в серпні, де IT Dnipro Community запропонує до опрацювання конкретні напрямки і проекти. Зі свого боку мер пообіцяв надати підтримку і сприяння: від можливих пільг до допомоги з рішенням бюрократичних питань.

На даний момент наша робоча група формує стек ідей для повномасштабного брейнсторму, адже необхідно враховувати безліч підводних каменів, в контексті реальності втілення задуманого. І це не тільки обмеження в бюджеті, а й фактична проблема нестачі рук в апараті. А поки йдуть переговори, ком’юніті сфокусувало увагу на конференціях для бізнесу, створенні програм для освіти та популяризації ІТ-галузі.

Нагадаємо, раніше ми писали про: Agile Rock Conference 2018