49050, Дніпро, вул.Генерала Пушкіна, буд. 1
+38 050 420 8245

У Дніпрі з’явився унікальний проект – IT RADIO.ONLINE

IT Dnipro Community стали свідками народження унікального дніпровського проекту IT RADIO.ONLINE. Артем Ганжа, СЕО компанії iSkySolutions, вирішив поділитися з нами історією пройденого шляху: від простої ідеї до масштабної реалізації. Які цінності та принципи побудови проекту лягли в його основу, яка роль команди в загальному успіху? І більш того, як саме вам потрапити на радіо?

Як з’явилася ідея створити ITRADIO.ONLINE і як давно це сталося?

Ідея створення онлайн-радіостанції з’явилася ще в 2014 році. Мені хотілося об’єднати в віртуальному просторі цінителів культури і творчості. Було бажання звернути увагу громадськості на цікавих музикантів, створити середовище для спілкування та гарного проведення часу.

На жаль, на той момент ми були не готові брати на себе досить ресурсний проект, тому вирішили “згорнути” його. Після невеликої паузи я і команда однодумців вирішили спробувати створити радіо для вузької ніші, в якій ми є експертами і знаємо аудиторію зсередини.

Так відбулося знайомство з Артемом Пономаренко (Сo-founder, speaker в ITRADIO.ONLINE), з яким ми вирішили розділити компетенції і розвивати проект разом. Артем успішно запускав радіо-проекти для IT-аудиторії раніше, тому його досвід був дуже цінний.

Об’єднавши зусилля, ми звернули увагу на пошук дикторів і підготовку ефіру. Близько півроку вибудовували процеси, так як ресурсів було катастрофічно мало. У листопаді 2017 року нам пощастило презентувати проект ITRADIO.ONLINE для IT Dnipro Community, а вже в квітні відбувся наш музичний ефір. Прямо з конференції «RUN IT» глядачі стали свідками першого виходу в прямий ефір проекту.

Артем, подейкують, що радіо, поступово відживає своє. Як ви боретеся зі звичкою слухачів сприймати контент фоном?

Все залежить від якості контенту. Ми позиціонуємо і створюємо ITRADIO.ONLINE як майданчик з актуальним, цікавим та тематичним контентом. Думаю, фонове прослуховування радіо потрібно заслужити. Людина не буде включати фоном дратівливу музику або нескінченно слухати рекламу.

Ми більше року детально опрацьовували плейлист і відбирали кращі, на наш погляд, композиції. В їх компанії приємно не тільки працювати, а й відпочивати! Хочу подякувати нашому музичному редактору Дарині Голуб за терпіння і досконалість в роботі з треками!

Чи можна вважати, що цільова аудиторія радіо – айтішники, раз проект носить настільки однозначну назву? Або вам вдається міксувати контент для більш широкої аудиторії?

Наша цільова аудиторія айтішники і всі, хто хоче до них приєднатися. Технології так широко знаходять застосування в бізнесі та інших сферах життя, що прослуховування наших ефірів точно не буде зайвим для будь-якої аудиторії!

Гостями студії ITRADIO.ONLINE стають не тільки програмісти, але й управлінці. Це СЕО компаній, sales-менеджери, PM та HR-фахівці, маркетологи, дизайнери. Вони діляться своїм досвідом, успішними кейсами компаній, розповідаючи про нові можливості ринку. Такий контент цікавий і практичний!

Хто входить до команди, скільки існує програм та як віщаєте в ефірі??

Наша команда складається з 10 осіб, 5 з яких радіо-ведучі. Вони відповідальні за вихід таких передач, як:

  • «Музикон» від Ірини Мажорських, про музичні події в світі;
  • «Game News» від Микити Городивського, про світ ігор,
  • «ITNEWS» від Анни Широн англомовні новини;
  • «Новини IT» від Анни Кирилової Пой, російськомовні новини;
  • «Money Kids» від Ольги Бiос – англомовна освітня програма для дітей про фінансову грамотність;
  • «Бізнес Ланч» від Артема Пономаренко, програма в прямому ефірі, де спеціальні гості та провідні експерти індустрії розповідають про різні напрямки бізнесу та IT.

Сьогодні є 7 програм з яких 5 в ефірі в записі, одна в прямому ефірі та одна має з’явитися на днях.

Чи плануєте виходити за межі країни в питанні мовлення?

Зараз ми працюємо над нічним англомовним ефіром, будуємо партнерські відносини з Європейськими ІТ конференціями і вже є офіційними медіа партнерами Web Summit 2018, що відбудеться в листопаді у Лісабоні!

Артем, в прямих ефірах програми “Бізнес Ланч” були помічені провідні, я б сказав, ТОП персони IT-ринку Дніпра і України. Відкрий секрет: що повинен зробити потенційний спікер, для участі в ваших прямих ефірах? І як взагалі вас знайти та послухати?

Все просто: достатньо зв’язатися з нами будь-яким зручним для вас способом. Це може бути Facebook, сайт або телефон. Розкажіть нашому редактору про себе і про те, чим хочете поділитися з аудиторією. Після узгодження дати і часу настає заповітний візит в студію.

Зараз ми ведемо мовлення i через Інтернет. Радіо доступно для прослуховування через сайт ITRADIO.ONLINE і мобільні додатки для Андроїд та IOS, що доступні за посиланням. Також ми робимо прямі відео-трансляції зі студії, де глядач відразу може бачити те, що відбувається під час прямого ефіру та “сцен за кадром”. Ділюся останньою фiчею – ми розробляємо wi-fi радіоприймач, для повноцінного впровадження в життя наших слухачів.

Яким ти бачиш свій проект через 5 років? Що в ньому зміниться, а що завжди буде незмінним?

Сподіваюся, що через 5 років нас не будуть питати: “Як вас знайти і послухати?”, Так як це буде очевидно! Думаю, зміниться ефір, він відшліфується за цей час і найкращим чином надихне нашого слухача. Незмінними залишаться цінності і принципи побудови проекту в цілому.

ITRADIO.ONLINE має технічну можливість вести мовлення не тільки через сайт або мобільний додаток. Ви ставите контент відразу в соціальну мережу Facebook і в радіо-ефір, що на сьогоднішній день дуже актуально для digital-аудиторії. Як особисто ти ставишся до життя в онлайн? Це марна трата часу або все ж є якась користь?

Я вважаю, що життя в онлайні – невід’ємна частина сучасного суспільства. В силу ритму життя кожному з нас доводиться вибирати між відсутністю спілкування або спілкуванням онлайн. Це нормально, коли ми вибираємо другий варіант, щоб бути на зв’язку з дорогими нам людьми.

Упевнений, що ніщо не зможе замінити реальне спілкування. У своєму особистому житті я намагаюся виділяти час “реальності”. Побудова відносин з людьми, на мій погляд, це найцінніше, що у нас є. Друзі, закликаю вас прагнути більше спілкуватися наживо! У нашому світі це важливо і цінно.

Слухаєш ти програми або ранкові шоу, які виходять на вашій хвилі? Що тобі в них подобається – не подобається?

Так, безумовно слухаю. Я – айтішник і мені завжди цікаво, що відбувається в індустрії. Я дуже радий, що є радіо, яке готує гідний контент і подає його в аудіо-форматі одразу в навушники чи радіоприймач. Після кожної передачі автори отримують колективну зворотний зв’язок. Зараз мені хочеться, щоб стало більше передач в ефірі.

Ком’юніті бажає вам зростання і якісного масштабування! Підкажи, як ви конкуруєте з “Радіо-Т”? Які фішки є тільки у вас?

Ми не хочемо ні з ким конкурувати. “Радіо-Т” – це подкаст без музичного контенту, без своєчасної подачі інформації. ITRADIO.ONLINE зовсім інший проект, повноцінне радіо. Ми впевнені, що створюючи якісні продукти, яких одиниці в світі, конкурувати буде не потрібно.

Твоє ставлення до реклами і монетизації проекту: це спонсорство, партнерство або вихід в offline?

Наш проект дуже молодий, тому ми використовуємо різні можливості для привнесення коштів в розвиток. Команда проводить after party в IT-компаніях, тим самим заробляючи на нове обладнання і розширюючи охоплення аудиторії. Ми можемо робити подкасти або виконувати озвучку на трьох мовах, розповідати про товари і послуги в ефірі, приймаючи винагороду за це! Ми раді “правильнiй” рекламi..

Єдине, проти чого ми виступаємо – загальноприйнятого поняття “реклама”. Наша мета – зробити інформаційні випуски корисним, цікавими і максимально ненав’язливими для слухача. Сподіваємося, до кінця року ви зможете оцінити як це у нас вийшло.

Артем, зараз ти є Founder проекту IT-радіо, керівником IT компанії iSkySolutions, активним учасником IT Dnipro Community і щасливим сім’янином. Які ти можеш назвати плюси та мінуси своєї роботи?

Я вдячний долі та Богу за те, що можу займатися тільки улюбленими справами.

Тому всі мої проекти – це плюси, що мене надихають та несуть запал зробити світ кращим. Мінус, мабуть, тільки один – встигати виконувати роботу одночасно і в Києві, і в Дніпрі.

Поділися секретом, як все встигнути?

Я не можу сказати, що встигаю все! Завжди є з десяток завдань з меншим пріоритетом, що відсуваються на потім. Допомагають книги по оптимізації часу і управління проектами, але найбільше – співробітники, що працюють в проектах. Вони сповнені самовіддачі, справжні командні гравці, які завжди прикриють спину. Знаєте, команди, з якими я працюю – це одне з найцінніших досягнень в моєму житті.

Раніше ми писали про: IT Dnipro Community зустрілися з учасниками Executive MBA-програми Києво-Могилянської бізнес-школи

Related Posts