Підсумки пілотного проекту «ІТ-школа ДНІПРО»

IT Школа Днепр

Нарешті ми підвели публічно підсумки пілотного проекту «ІТ-школа ДНІПРО»! Проект, який відбувся завдяки небайдужим вчителям, підтримці міської ради, допомоги генерального партнера компанії Київстар, а також “IT Dnipro Community”, ІТ-компаній ISD, ArcherSoft, SoftServe, DataArt, Sitecore, Luxoft, Wildec, Devoler, Реактор, LunApps.
9 грудня відбувся відкритий захист JAVA-проектів для Android учасниками «ІТ-школа ДНІПРО» міського проекту «ІТ-навчання учителів інформатики та обдарованих учнів».

Старшокласники Дніпра презентували розробки додатків для смартфонів
Завершено перший етап міського проекту «ІТ-навчання учителів інформатики та обдарованих учнів». За результатами інтенсивних двотижневих ІТ-курсів та наполегливому навчанню Java-програмуванню у літній «ІТ-школі Дніпро», яку організував методичний центр управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради за підтримки компанії Київстар, учасники проекту підготували навчальні стартапи з JAVA-програмування під Android.

kuzichev
«ІТ-навчання учителів інформатики та обдарованих учнів» — це унікальний освітній проект, формат якого відкриває нові можливості для вчителів, а старшокласників формує як майбутніх професіоналів, навчаючи проектному мисленню та роботі в команді. Організатори ставлять за мету створення діалогу між середньою, вищою освітою та ІТ-галуззю, розбудову системи успіху для творчо працюючих вчителів та обдарованих учнів, формування передумов мотивованого профільного навчання у вищих навчальних закладах і вибору ІТ-професії.
Результатом навчання у 2016 році є перші захищені учнями міжнародні сертифікати Oracle та ряд програмних розробок, прототипів додатків для смартфонів, які розробили старшокласники Дніпра. Наприклад , медіаплеєр з формуванням плейаркушів з інтернету, програма прямого доступу до змісту сторінок одночасно декількох соцмереж, пакет тренувальних програм з читання, мислення, зору, пакет проектування зустрічей з прив’язкою до реальних об’єктів на карті тощо.
«Мене вразила дніпровська команда учителів та старшокласників вмотивованістю до навчання, створення проектів. Ситуація успіху створена авторами дніпровського проекту для залучення дітей зі звичайних шкіл у команді з їх учителями спрацювала на 100%. Впевнений, що впровадження на базі цієї моделі профільного навчання прогамуванню має потенціал і є викликом до змін у змісті відповіних напрямків вищої освіти та створення системи взаємодії іт-індустрії з системою середньої та вищої освіти.» — відмітив кандидат технічних наук, автор курсу «Школяр-програміст» Сергій Михайлович Іщеряков.

15337480_680209558812204_6277507788507967887_n
Запропонований автором курсу Сергієм Михайловичем Іщеряковим варіант навчання став основою унікального експерименту, в якому в цьому році прийняли участь 25 учнів і 15 вчителів інформатики. Інтенсивне викладання теорії, практичні заняття, спілкування з представниками IT-підприємств стали основою для перших успіхів та базою для професійного зростання учителів та їх учнів . Організатори проекту планують у поточному навчальному році розширення проекту, як за кількістю учасників, так і за новими іт-напрямками. Підгрунтям до цього є Програма міської ради підтримки інформатики, за якої у кожній школі міста за рахунок міського бюджету введено додатково до 9 годин щотижнево на іт-навчання. Ключовою є і підтримка цих ініціатив компаніями Київстар, ISD, ArcherSoft, SoftServe, DataArt, Sitecore, Luxoft, Wildec, Devoler, Реактор, LunApps. Організатори проекта відкриті до співпраці у формуванні нової системи іт-навчання школа-внз-іт-індустрія з іт-компаніями та вищими навчальними закладами.

IT Школа Днепр, итоги
IT Школа Днепр, итоги